KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 9636185
*
nr 963 6185
Gouache
EG, -85, Le Bistro, 17x23
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2015
kl 20:17:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 00:27:19
1
100 kr
25/5 17:31:11
2
250 kr
25/5 18:38:35
3
200 kr
25/5 18:38:35
2
250 kr (Budbetjänt)
25/5 19:07:56
2
350 kr
25/5 19:09:32
1
350 kr
25/5 19:09:32
2
350 kr (Budbetjänt)
25/5 19:10:12
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache le bistro täckfärg vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:14
*
Gouache
Läs om budbetjänten
nr 963 6185
Gouache
EG, -85, Le Bistro, 17x23
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/5 00:27:19 | 1 | 100 kr |
25/5 17:31:11 | 2 | 250 kr |
25/5 18:38:35 | 3 | 200 kr |
25/5 18:38:35 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
25/5 19:07:56 | 2 | 350 kr |
25/5 19:09:32 | 1 | 350 kr |
25/5 19:09:32 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
25/5 19:10:12 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache le bistro täckfärg vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:14